Vyrob si vlastní hydratační kůru: DIY Domácí hydratační maska na obličej

Vyrob si vlastní hydratační kůru: DIY Domácí hydratační maska na obličej

Alfou a omegou pleti bez nedokonalostí je bezesporu pitný režim a správná životospráva. Někdy je ale třeba trochu si dopomoci i něčím jiným, jako třeba maskou z kvalitních surovin, kterou se dnes spolu naučíme vyrobit z pohodlí domova. Již po první aplikaci bude Tvoje pokožka jemnější a hladší. Zpříjemni si večer, tato domácí hydratační maska na obličej není složitá a po těžkém pracovním dni Tě její výroba zrelaxuje.

Domácí hydratační maska: Co na ní budeš potřebovat

Na výrobu domácí hydratační masky nebudeš potřebovat mnoho surovin, stačí pár, ale zato  kvalitních. Všechno je k dostání v českých drogériích, lékárnách, nebo na e-shopech. Než vyrazíš na svůj obvyklý nákup, připiš si na seznam:

    • marocký jíl,
    • květovou vodu,
    • olej, nebo máslo z aloe vera.

Tyto 3 věci Ti k výrobě kvalitní masky postačí. Vše ostatní co budeš potřebovat určitě najdeš doma. Postačí miska a něco, čím můžeš směs zamíchat. Dbej však na to, aby bylo nádobí určené k přípravě masky opravdu sterilní.

Marocký jíl na pleť i na vlasy

Ghassoul, jak se jílu říká v Maroku, si místní ženy oblíbily už před stovkami let, má totiž všestranné využití. Dá se použít jako šampón na suché, slabé a nepoddajné vlasy, nebo se používá při tělových zábalech. Největší využití má však při výrobě různách masek a peelingu. Vedle hydratační masky se dá jíl využít třeba jako domácí maska na akné (recept na masku).

Tato domácí hydratační maska z marockého jílu čistí póry a dezinfikuje pokožku.

Může Tě odradit barva a vůně jílu, jakmile ale do masky přidáš ostatní suroviny, nebudeš litovat. Při koupi si dej pozor, aby nebyl jíl nikterak parfumovaný a aby neobsahoval žádná barviva. Marocký jíl nemá v naší masce hydratační účinky, sám o sobě má dokonce tendenci pokožku malinko vysušovat. Na druhou stranu ji ale perfektně vyčistí a v kombinaci s vhodným olejem a vodou vytvoří skvělou hydratační masku. Taková domácí hydratační maska na obličej čistí póry, pomáhá při léčbě akné a ekzému a sjednocuje tón pokožky.

Domácí hydratační maska na obličej: Jakou zvolit květovou vodu

Na trhu je mnoho květových vod, třeba levandulová, heřmánková, růžová apod. Kterou koupit si zvolíš sama podle typu své pleti, abys dosáhla toho nejlepšího výsledku. Pokud máš problematickou pleť a potýkáš se s akné, pak ti pomůže vilínová květová voda. Vilínová voda má antibakteriální účinky a zajistí, aby se póry zbytečně nerozšiřovaly. Pakliže se Tvá pokožka často mastí, zvol vodu z rozmarýnu, která má zklidňující účinky a reguluje produkci mazu na pokožce. Pro suchý typ pleti se obecně doporučuje voda z levandule. Je vysoce hydratační a je velice vhodná pro osoby, které trpí například lupénkou, pomáhá ale i při ekzémech a proto se doporučuje i osobám se smíšenou pletí. A pokud patříš mezi ty šťastné s normálním typem pokožky, můžeš si prakticky vybrat dle své libosti.

Pro perfektní hydrataci je z našich zkušeností nejúčinnější růžová, nebo levandulová voda.

Proč Aloe Vera

Aloe je zázračná rostlina, která se hodí do masek pro všechny typy pleti. Zaceluje jizvičky po pupíncích, regeneruje suchou pokožku, pomáhá v boji s ekzémy a hlavně dodá pleti vitaminy a antioxidanty. Zda zvolíš olej, nebo máslo, to je čistě na tobě. Dbej jen na to, aby nebyl výrobek parfumovaný a aby byl bez barviv.

Recept – Domácí hydratační maska na obličej

Příprava domácí hydratační masky na obličej je opravdu jednoduchá.

Domácí hydratační maska na obličej z marockého jílu, květové vody a aloe vera

Příprava této masky je opravdu jednoduchá. Než začneš, umyj si obličej, případně se odlič.
Doba přípravy10 mins
Druh: Přírodní kosmetika
Klíčové slovo: Domácí hydratační maska
Množství: 1

Vybavení

 • 1 malá miska
 • Lžičku nebo něco na promíchání

Suroviny / Materiál

 • 1 PL marockého jílu
 • 1 PL květové vody
 • 1 KL olej/máslo z aloe very

Postup

 • Do mističky si dej lžíci marockého jílu.
 • Přidej lžíci květové vody a malou lžičkualoe.
 • Vše promíchej a jakmile se jednotlivé složky dokonale promísí, můžeš masku aplikovat.
 • Následně nanes směs a nech ji 10 - 15 minut působit, poté ji vodou důkladně smyj. Tuto proceduru opakuj maximálně 2x týdně.

S příchodem mrazíků, dešťů a celkově chladnějšího počasí je třeba věnovat své pokožce mnohem více pozornosti. Že domácí hydratační maska na obličej je opravdu hračka už víš. Dopřej Tvé pleti trochu odpočinku, aby ses zítra mohla zase hezky smát a přirozeně krásná vyběhnout ven.

Další články, které by Tě mohly zajímat

Zatím žádné komentáře. Bud` první ....
Přidej komentář

Co ty na to?

Recipe Rating