Banány jsou skvělým prvním ovocem, které Tvoje miminko ochutná. Většina dětí miluje jejich sladkou chuť a je jim příjemná i jejich měkká konzistence. Když nabídneš svému dítěti plátek banánu, určitě jej začne cucat.

Banánová přesnídávka je lehce stravitelná, zasytí a je také velmi vhodná pro citlivý dětský žaludek. Příkrm s banánem je vynikající svačinka a můžeš ji nabídnout svému dítěti již po čtvrtém měsíci života.

Jahodovo-banánová přesnídávka: recept

Jahodovo – banánová přesnídávka

Jahodovo – banánová přesnídávka

Vhodná pro děti od 8 měsíců
Prep Time 5 mins
Cook Time 15 mins
Course Ovocné příkrmy
Cuisine dětské příkrmy
Servings 1

Ingredients
  

  • 1 kus Banán
  • 125 g Jahody zmrazené
  • 20 g Ovesné vločky
  • 200 ml Plnotučné mléko
  • 1 PL Řepkový olej

Instructions
 

  • Oloupej a nakrájej banán na kousky.
  • Zmrazené jahody s banánem vlož do mixéru a rozmixuj na pyré.
  • Podle potřeby přidej trochu vody. Vytvoří se pevná, studená ovocná hmota.
  • Zahřej ovesné vločky spolu s mlékem v kastrolu a vař, dokud ovesné vločky nejsou měkké. Tím se vytvoří ovesná kaše.
  • Smíchej ovesnou kaši s ovocem a přidej lžíci řepkového oleje.
Keyword banánová přesnídávka

Určitě se neboj se dát svému dítěti i celý (oloupaný 🙂 banán najednou místo banánového pyré. Bude si s ním hrát a ožužlávat jej a hlavně se naučí kousat a převalovat měkké sousto v puse.

Připravit banánovou přesnídávku je velmi jednoduché, není třeba ji vařit ani mixovat. Stačí oloupat zralý banán (čím žlutější, až trochu „pihovatý“, tím měkčí a sladší) a rozmačkat jej vidličkou. Dítěti můžeš podávat kolečka banánu, pokud je již umí rozmělnit v puse. Jestli ne, z celého banánu odškrabuj lžičkou trochu dužiny a dávej dítěti do pusy.

Výživná bomba: banánová přesnídávka nebo banán po ruce

Banány obsahují hodně vitamínu C, draslíku, ale také vitamíny B, fosforečnan hořečnatý a vlákninu, která je důležitá pro správné trávení a vyprazdňování miminka

Po 5. měsíci života můžeš kombinovat banány s obilovinami, např. s ovesnou kaší, abys zajistila ještě lepší přísun živin a také na pokrytí rostoucího hladu svého dítěte.

Banány se v  České republice ani poblíž nepěstují, ale můžeš je koupit v supermarketu po celý rok v různém stádiu zralosti od zelených až po přezrále hnědé. Nezralé zelené banány by mohly zatížit bříško Tvého miminka, škrob v nich obsažený sice více zasytí, ale hůř se tráví, než když je změněn na cukr v už zralých banánech.

Při konvenčním pěstování se banány ošetřují ochrannými chemickými prostředky. Pokud chceš připravit pro dítě banánové pyré bez znečišťujících látek, kupuj raději bio banány.