Existuje mnoho nápadů na to, jak si vyrobit domácí kosmetiku. Domácí masky na obličej, vyživující krémy nebo peelingy Ti už jistě nedělají žádný problém. Co však zkusit něco nového? Domácí deodorant určitě jen tak někdo nevyrábí. Buď tak první mezi svými kamarádkami a pochlub se jim se svým domácím výrobkem! Tento domácí deodorant Tě potěší svým jednoduchým složením. Samozřejmostí je i to, že v něm nalezneš jen základní ingredience a nic zbytečného navíc.

DIY deodorant – na co si dát pozor

U podomácku vyrobeného deodorantu je třeba myslet na to, že jeho složení je více koncentrované. U koupených deodorantů ve složení najdeš často mnoho dalších látek, jako je třeba voda, které deodorant naředí. Domácí deodorant je tedy poměrně intenzivní. Základem je držet se jednoduchosti, jak to ostatně u kosmetiky bývá. Méně je totiž více. Přírodní DIY deodorant tak raději nepoužívej extrémně často.

Občas se může stát, že deodorant zanechá skvrny na oblečení. V takovém případě strč deodorant na chvíli do lednice. Po aplikaci deodorantu pak chvilku počkej, než si oblékneš své oblíbené tričko. S aplikací také počkej v případě, že máš za sebou depilaci podpaží. Pokud deodorant naneseš hned po holení, může se stát, že Ti naskákají nepříjemné pupínky. Půl hodina po depilaci by však měla stačit na to, aby sis tento DIY deodorant pořádně užila.

Domácí deodorant – jednoduchý DIY deodorant, který osvěží

Protože náš článek radí, jak si vyrobit DIY deo stick, připrav si prázdný obal od tuhého deodorantu, kam budeš moct hotový domácí deodorant nanést. Kokosový olej je v našem složení základ, stejně jako bambucké máslo, díky kterému bude deodorant lépe klouzat. Kukuřičný škrob slouží jako prostředek pro minimalizování vlhkosti.

O zamaskování pachu z pocení se zase stará jedlá soda a esenciální olej. U citlivé kůže může jedlá soda způsobit podráždění. Pokud se s tím setkáš, sniž množství sody v receptu nebo ji nahraď úplně. Dobrou alternativou je v tomto případě například tapioka. Při výrobě všechny práškové ingredience najemno prosej, aby ses vyhnula poškrábání.

DIY Deodorant – jedoduchý recept

Výroba deodorantu není vůbec složitá.
Doba přípravy20 mins
Druh: Přírodní kosmetika
Klíčové slovo: DIY deo stick, Domácí deodorant
Množství: 1

Suroviny / Materiál

  • 2 lžíce kukuřičného škrobu
  • 2 lžíce bambuckého másla
  • 3 lžíce kokosového oleje
  • 3 lžíce jedlé sody
  • esenciální olej dle Tvého výběru

Postup

  • Rozpusť bambucké máslo a kokosový olej.
  • Do směsi prosej kukuřičný škrob, jedlou sodu a pořádně zamíchej.
  • Přidej pár kapek esenciálního oleje, zamíchej a nech vystydnout.
  • Směs nanes do obalu na deodorant, dej na pár hodin do lednice vytuhnout a DIY deo stick je na světě.

Poznámka

Pokud nemáš obal ze starého deo sticku, nevadí.  Nové obal na DIY deo stick se dají koupit ve specializovaných e-shopech.

Domácí deodorant pro svěží podpaží

Přestože Ti výroba deodorantu může připadat netradiční, nejedná se o nic složitého. Pokud si navíc seženeš bílý obal, můžeš si jej barevně vyzdobit. Nejvíce si tento deodorant oblíbíš v létě, kdy jej můžeš uchovávat i v ledničce. Jindy postačí, když jej budeš skladovat na chladném a suchém místě. Ať už jej vyrobíš kdykoliv, tento deodorant Ti bude dělat radost každý den a za každého počasí.

 

 

 

Další články, které by Tě mohly zajímat