Všechny někdy zatoužíme po tom, nechat se hýčkat. A co je lepšího pro hýčkání než přírodní kosmetika? Nejen, že je její výroba zábava. Ty budeš mít především jistotu, že všechny použité ingredience budeš dobře znát. Domácí krém, který Ti v tomto článku představíme, je skvělou reprezentací přírodní kosmetiky. Tento domácí krém na pleť vykouzlíš z pár ingrediencí a zabere Ti to jen chvilinku.

Domácí krém na pleť z bambuckého másla

Tebou vyrobený DIY krém vždy zajistí, že budeš přesně vědět, co si aplikuješ na obličej. Předností tohoto krému je hlavně skutečnost, že se skládá z naprosto přírodních ingrediencí. V pleťové kosmetice často platí, že čím jednodušeji na ni jdeš, tím lépe. Pokožka nebude zbytečně zahlcená syntetickými ingrediencemi, které jsou v kupovaných produktech často obsažené.

Budeš mít také jistotu, že Ti produkt nebude ucpávat póry, a že se Ti neobjeví alergická reakce. Tento domácí krém obsahuje bambucké máslo, které pleť změkčí a vyhladí. Mandlový olej Ti pomůže zbavit se kruhů pod očima a pomůže Ti i v případě, že bojuješ s akné. Jojobový olej normalizuje kožní maz – mastnou pleť zmatní a suchá místa naopak dobře vyživí. Působí podobně jako přirozené oleje naší pokožky a je skvělým hydratačním prostředkem.

Domácí krém na pleť z bambuckého másla a mandlového oleje

Doba přípravy5 mins
Druh: Přírodní kosmetika
Klíčové slovo: Domácí krém na pleť

Suroviny / Materiál

  • 1/2 šálku bambuckého másla
  • 1 lžíce mandlového oleje
  • 1 lžíce jojobového oleje

Postup

  • Opatrně rozehřej bambucké máslo a vmíchej oba oleje.
  • Směs promíchej a nechej vychladnout.
  • Aplikuj na svou pleť.

Domácí krém na pleť pro krásnou pokožku

Domácí krém je snadnější na výrobu, než si myslíš. Ingredience můžeš různě upravovat v závislosti na tom, jaký typ pleti máš. Pokud máš suchou pleť, můžeš do krému přidat med, olivový olej nebo aloe vera. Pokud máš spíše mastnější kůži, přidej pár kapek citronové šťávy nebo trošku tea tree oleje. S tímto domácím krémem se pak můžeš těšit z krásně vyživené pokožky jemné na dotek. Pokud jej budeš skladovat na suchém místě, vydrží Ti navíc poměrně dlouhou dobu.

 

 

Další články, které by Tě mohly zajímat