Na suché ruce nejčastěji narazíme v zimě. Pokud si však často umýváš ruce mýdlem, může se také stát, že na suché ruce narazíš. Suchá kůže rukou může být způsobena i stálým umýváním nádobí, horkými sprchami, používáním dezinfekce nebo manipulací s chemikáliemi. Ať už jsou Tvoje suché ruce způsobeny čímkoliv, naše domácí maska na suché ruce Tě zaručeně zachrání.

V tomto článku se dozvíš, jaká domácí maska na suché ruce Tě zbaví suché a popraskané kůže. Provedeme Tě její výrobou krok po kroku, abys vše jednoduše zvládla. Řekneme Ti také, proč je tak důležité vyvarovat se suché kůži na rukou. Teď už je načase připravit si všechny ingredience a pustit se do výroby naší intenzivní domácí masky.

Proč předcházet suchým rukám?

Nejenže jsou suché ruce pocitově nepříjemné, extrémně suchá pokožka může působit i další problémy. Ruce mohou popraskat a na prstech a dlaních se Ti mohou začít tvořit záděrky. Při aplikaci krému nebo make-upu si pak omylem můžeš poranit jemnou kůži na obličeji. A to ani nemluvíme o tom, jak dokážou být rýhy na popraskaných rukou bolestivé.

Suchá kůže na rukou je navíc mnohem náchylnější k akumulaci virů a bakterií. Nedostatek správné hydratace může narušit kožní bariéru Tvých rukou, které jsou pak v důsledku méně schopné zápasit s mikroby. Domácí maska na suché ruce Ti pomůže v obnově zdravé kožní bariéry. Ruce krásně vyživí a Ty se budeš moci chlubit kůží hebkou na dotek.

Zázračná domácí maska na suché ruce z aloe vera

Tato domácí maska na suché ruce je velmi intenzivní. Obsahuje silné, avšak zcela přírodní všeléky na kůži, která prahne po hydrataci a výživě. Aloe vera je v kosmetice opravdovým zázrakem. Nejenže pomáhá zvlhčit pokožku, je také schopná zrychlit hojení ran. A to se u citlivé a popraskané kůže opravdu hodí.

Suchá kůže je náchylnější ke stárnutí, proti čemuž aloe také bojuje. Aloe působí protiinfekčně a obsahuje řadu enzymů, díky čemuž ji využiješ i v boji proti akné nebo do chemického peelingu. Bambucké máslo je perfektní pro úlevu proti svědění a loupání pokožky. Stejně tak jako aloe kůži hydratuje a vyživí.

Slunečnicový olej obsahuje kyselinu linolovou, která pomáhá udržovat přirozenou bariéru pokožky. Kromě toho také podporuje schopnost pokožky zadržovat vlhkost. Pro efektivní účinek této masky si pořiď textilní rukavice, do které ruce namazané maskou schováš. Masku tak můžeš nechat působit klidně i přes noc.

domaci maska na suche ruce - recept

Domácí maska na suché ruce z Aloe vera

Prep Time 15 mins
Course Přírodní kosmetika

Ingredients
  

  • 2 lžíce aloe vera gelu
  • 2 lžíce bamuckého másla
  • 2 lžíce slunešnicového oleje

Instructions
 

  • V misce rozehřej bambucké máslo.
  • Rozehřáté bambucké máslo opatrně smíchej se slunečnicovým olejem a aloe. V případě potřeby celou směs můžeš zahřát ještě jednou, aby se ingredience dostatečně promíchaly.
Keyword Domácí kosmetika na suché ruce

Domácí maska na suché ruce jako krok ke krásné pokožce

Tvá podomácku vyrobená maska na ruce může využívat hned několik intenzivně vyživujících ingrediencí najednou. Suchá pokožka potřebuje regeneraci a hydrataci, takže se intenzity masky rozhodně neboj. Při aplikaci maskou nešetři – pokud ji necháš působit přes noc, maska se Ti dobře vstřebá. Pro zábal můžeš použít i igelitové rukavice, životní prostředí však více potěšíš s látkovými. Ty navíc můžeš vyprat a použít opakovaně.

Domácí maska na suché ruce Ti bude k dispozici nejen v zimě. Můžeš jí použít kdykoliv, když budeš mít pocit, že Tvé ruce touží po extra hýčkání. Tuto masku můžeš využít nejen k boji proti suché kůži, ale i k prevenci proti ní. Pokud jí jednou za čas zařadíš do Tvé péče o sebe, rozhodně tím nic nezkazíš. Tvé ruce Ti za to poděkují krásnou pokožkou hebkou na dotek.