Jistě se všechny shodneme na tom, že suchá kůže dokáže být velmi nepříjemná. A to ať už máš suchou kůži kvůli sychravému počasí nebo proto, že Tvá pleť přirozeně neprodukuje dostatek oleje. Existuje mnoho důvodů, proč se možná právě teď potýkáš se suchou pokožkou. Může se jednat o nedostatečnou hydrataci nebo hormonální změny. Jedno je však jisté – nejsi v tom sama. Suchá pleť je běžným typem pleti a dá se proti ní bojovat. Jednoduchá domácí maska na suchou pleť pomůže.

Tento článek Ti prozradí, jak si vyrobit přírodní masku na suchou pokožku plnou vyživujících ingrediencí. Povíme Ti, proč jsou dané ingredience perfektní pro práci se suchou kůží a proč se u suché pleti držet jednoduchosti. Dozvíš se také, jak suché pleti předcházet a co dělat, pokud se suchou pletí již bojuješ. Domácí maska na suchou pleť je jedním z našich tajemství, které Ti nyní rádi prozradíme.

Jak se vyhnout suché pleti?

Pokud chceš předejít vzniku suché kůže, měla bys začít základem, kterým je pořádná hydratace. Pitný režim a používání přírodních hydratačních krémů Ti může výrazně pomoci. Dále by ses měla vyhnout jakýmkoliv přípravkům, které jsou parfémované nebo obsahují alkohol. Dej si pozor i na mýdla – vysušují citlivou pleť a mohou ji pěkně podráždit!

Vyhýbej se parfémované kosmetice a kosmetice obsahující alkohol

Pokud již suchou a citlivou pleť máš, snaž se vyhýbat dlouhým horkým sprchám. Dále používej přírodní oleje (malinový, mrkvový a další), které Ti pomohou pleť vyživit. Tyto oleje a další jednoduché ingredience mají tendenci být ryzí a bez příměsí. Jiné výrobky, které jsou k dispozici v prodejnách, mohou obsahovat spoustu přísad, které ve výsledku pro svou pleť ani nepotřebuješ.

Domácí maska na suchou pleť z kokosového mléka

Tato domácí maska na suchou pleť je vskutku univerzální – umí pleť krásně vyživit a zahojit. Pokud máš pleť citlivou, pomůže jí uklidnit. Pokud Tě trápí loupání, pomůže Ti zbavit se odumřelé kůže. Banán, bohatý na draslík, je všelékem na suchou kůži. Pleť hydratuje a dokonce vyhladí i drsnou strukturu suché pokožky.

Kokosové mléko působí protizánětlivě, uklidní proto podrážděnou kůži. Díky svým přírodním kyselinám také pomůže odstranit odumřelé buňky. Kokosový olej, obsahující mastné kyseliny, pleti vrátí její vlhkost. Jedná se o univerzální kosmetický prostředek, na který mnoho žen nedá dopustit. Kromě pleti jej využiješ i při péči o své vlasy. Tato domácí maska na suchou pleť obsahuje i med. Med patří mezi přírodní zvlhčovadla a díky němu Tvá pokožka prokoukne.

Domácí maska na suchou pleť z kokosového mléka

Doba přípravy5 mins
Active Time15 mins
Druh: Přírodní kosmetika
Klíčové slovo: Domácí kosmetika na suchou pleť
Množství: 1

Suroviny / Materiál

  • 1 menší banán
  • 1 lžíce kokosového mléka
  • 1 lžička kokosového oleje
  • 2 lžíce medu

Postup

  • Vidličkou rozmačkej banán najemno, přidej lžíci kokosového mléka a smíchej s banánem.
  • Přidej lžíci kokosového oleje (můžeš použít i jiný přírodní olej) a vmíchej do směsi.
  • Přimíchávej med po troškách do směsi a poté řádně promíchej.
  • Aplikuj na obličej, nech působit 15 minut a smyj vlažnou vodou.

Domácí maska na suchou pleť jako pomocník v nouzi

U suché pleti je často lepší zvolit jednoduchou přírodní cestu, jakou je třeba domácí maska na suchou pleť. U ní si budeš jistá, že je neparfémovaná, a že neobsahuje žádný alkohol. Suchá pleť bývá často i velmi citlivá, a proto jí mohou kupované produkty podráždit nebo vyvolat alergickou reakci. Ingredience jako je med, banán a kokosový olej či kokosové mléko naopak zajistí, že pleť bude hydratovaná a zbavená odumřelých buněk za pomocí přírodních enzymů.

Proč se vůbec starat o to, abys neměla suchou pokožku? Předcházením suché pleti zajistíš, že Tvá pleť bude krásně zářit a vypadat mladistvě. Pleť Tě nebude svědit, nebude se loupat a kromě toho na ní naneseš make-up mnohem jednodušeji. Domácí maska na suchou pleť Ti pomůže zužitkovat ingredience, které máš již doma v kuchyni. Vyhladí Tvou pleť, která pak bude vypadat více mladistvě a Ty budeš opět překypovat sebevědomím.

 

 

Další články, které by Tě mohly zajímat