Určitě také znáš ten nepříjemný pocit, když zjistíš, že jsou Tvé vlasy splihlé a jakoby bez života. Možná Ti tak dávají jen najevo, že potřebují zažít o trochu více pozornosti. Častým jevem, který nás ženy na vlasech trápí nejvíce, jsou roztřepené konečky a celkově zničené a zkrepovatělé vlasy. Vystavováním se přímému slunci v létě nedělá Tvým vlasům zrovna dvakrát dobrou službu, stejně tak máčení ve vodě u moře a narychlo vázané účesy z mokrých vlasů, které mají za následek jejich vyšší lámavost.

Ale nevěš hlavu. Nic totiž není ztracené. I vlasy, které se zdají být nesprávným zacházením a nedbalou péčí zničené, se dají totiž do značné míry zachránit. 🙂 A nemusíš pro takovou záchranu utratit hned tisíce korun za drahé, ačkoliv často neúčinné přípravky, které Ti naslibují zázraky – účínná domácí maska na poškozené vlasy skoro nic nestojí.

Domácí maska na poškozené vlasy se dá vyrobit snadno a rychle

Každý typ vlasů vyžaduje, aby o ně bylo správně pečováno. I Tvé vlasy si někdy zaslouží, pokud jim dopřeješ mimořádnou péči a budeš se jim věnovat více, než jen obyčejným rutinním mytím a použitím kondicionéru. Odměnou se Ti v takovém případě může stát zdravě vypadající kštice plná lesklých a hebkých vlasů. Pokud už řešíš to, že potřebuješ svým vlasům poskytnout mimořádnou péči, protože jsou zničené, bude se Ti hodit znát pár receptů na domácí masku na zničené vlasy a suché konečky. Věř, že se nejedná o časově ani finančně náročnou aktivitu a Tvé vlasy Ti poděkují a odmění Tě kvalitnějším porostem, budou rychleji růst, sílit a krásně se lesknout.

1. DIY domácí maska na zničené vlasy, aneb připrav si vejce, kokosový olej a med

V jednoduchosti je krása. Toto rčení platí dvakrát tolik u výroby domácí kosmetiky. Pro přípravu domácích masek na zničené vlasy vystačíš se třemi surovinami, které najdeš ve svém špajzu- žloutky z vajec, stále více populární kokosový olej a med. Kokosový olej pomáhá udržovat přirozené proteiny ve vlasech a díky vitaminu E působí jako přirozený antioxidant. Med je znám svými hydratačními a ozdravnými účinky a žloutky znovu stmelí roztřepené konečky.

domácí maska na zničené vlasy med-kokos

Domácí maska na zničené vlasy z kokosového oleje a medu

Prep Time 5 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

  • 2-4 PL kokosový olej
  • 1 PL med

Instructions
 

  • Smíchej kokosový olej s medem v mističce.
  • Aplikuj vzniklou směs po malých částech na čisté a vlhké vlasy a to po celé délce.
  • Zakryj vlasy potravinářskou fólií nebo igelitovým pytlíkem. Aby maska na zničené vlasy byla účinná, nechej působit alespoň 30- 60 min..
  • Masku z vlasů důkladně vymyj a použij šampon a kondicionér na vlasy tak, jak jsi zvyklá.
Keyword domácí maska na poškozené vlasy

2. DIY domácí maska na poškozené vlasy – vejce a olivový olej

Jednou z nejúčinnějších a zároveň nejjednodušších domácích masek na poškozené vlasy se sklony k suchým a roztřepeným konečkům je maska z vaječných žloutků. Vejce jsou bohatým zdrojem bílkovin a aminokyselin- fungují jako stavební kámen pro vznik silných a zdravých vlasů. Žloutky také dodávají vlasům a pokožce hlavy hloubkovou hydrataci a jsou jedním z mála přírodních zdrojů potravin, které obsahují vitamín D, který pomáhá zabraňovat vypadávání vlasů.

domácí maska na poškozené vlasy olivovy olej-zloutek

Domácí maska na poškozené vlasy ze žloutků a olivového oleje

Prep Time 5 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

  • 2 žloutek
  • 2 PL olivový olej

Instructions
 

  • Smíchej dané ingredience a poté vmasíruj vzniklou směs do čistých a vlhkých vlasů. Vlasy zakryj fólií a nechej masku působit po dobu 30 až 60minut.
Keyword domácí maska na poškozené vlasy