Vlasy jsou důležitou součástí těla, která utváří celkovou vizáž ženy. Ať už máš krátký sestřih nebo dlouhou bujnou hřívu, měla by ses o své vlasy pečlivě starat, aby si co nejdéle zachovaly objem a vypadaly přirozeně a zdravě. Pokud neřešíš vlasovou kosmetiku, nakupuješ levné šampony plné silikonů a parabenů a necháváš svou kštici na pospas vlastnímu životu, možná se za pár let budeš potýkat s problémy, jako je nadměrné vypadávání vlasů nebo řídnutí způsobené jejich oslabením.

Mastných vlasů se snadno zbavíš kvalitním přírodním šamponem, ale jak bojovat s vlasy suchými? Pokud ti záleží na tom, aby tvoje hříva byla zdravá a vypadala skvěle, měla by si ji pravidelně dopřávat posilující přírodní kůru, která ji dodá potřebné látky a živiny. Neboj, nemusíš kvůli tomu chodit třikrát do měsíce ke kadeřnici, ani nakupovat drahou kosmetiku. Domácí maska na suché vlasy se dá vyrobit pohodlně doma. Na výrobu ti navíc bude stačit jen několik ingrediencí, které najdeš v lednici, ve spíži nebo které se dají sehnat z pododlí domova na internetu. Nejčastěji se ale na přípravu domácí masky na vlasy používají běžně dostupné potraviny, jako jsou vejce, rostlinné oleje, káva, avokádo a další jedlé suroviny.

Domácí maska na suché vlasy z vajec a medu

Určitě jsi už slyšela o keratinu. Jedná se o bílkovinu, ze které jsou naše vlasy složeny. Aby si docílila pevných a zdravých vlasů, je potřeba dodat jim dostatečné množství proteinu, a to nejen ve stravě. Existují potraviny, které obsahují vysoký podíl bílkovin, a dá se z nich pohodlně vyrobit domácí maska na suché konečky vlasů. Jednou z takových potravin jsou vajíčka. Ty vlasy nejen vyživují, ale zároveň hydratují a čistí vlasovou pokožku.

Vajíčka hydratují vlasovou pokožku

Domácí maska na suché vlasy z vajec a medu

Prep Time 5 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

 • 1 žloutek
 • 1 PL medu
 • 2 PL olivového oleje

Instructions
 

 • Žloutek, med a olej smíchej v misce.
 • Nanes na konečky vlasů.
 • Nechej 20 minut působit.
 • Z konečků masku vymyj vlažnou vodou a poté umyj vlasy přírodním šamponem.
Keyword Domácí maka na suché vlasy

Maska z vajec se dá aplikovat také na celou délku vlasů, od kořínků ke konečkům. V takovém případě je potřeba použít větší množství ingrediencí v závislosti na délce Tvé hřívy. Dej si ale pozor na závěrečné vymývání masky z vlasů. Důležité je dodržet postup přesně jak je uvedeno. Nikdy neoplachuj masku horkou vodou! Žloutky by se uvařily, a Ty by si pak měla spoustu práce, aby si je z vlasů dostala pryč. Pokud však postup zachováš a budeš kůru opakovat alespoň jednou týdně, brzy se dočkáš překvapivých výsledků.

Přírodní maska na suché vlasy: Olejové zábaly pro lesk a hydrataci

Osvědčená domácí maska na suché vlasy je klasický olejový zábal. Rostlinné oleje poškozené vlasové vlákno zregenerují a navíc působí dobře na pokožku hlavy. Jestli Tě trápí suchá kůže na hlavě a s ní spojené nepříjemné svědění a nevzhledné lupy, olej ti pomůže problém vyřešit. Hodně žen se bojí, že se pak nezbaví mastnoty. Žádný strach, stačí kštici po kůře pečlivě umýt kvalitním šamponem.

Jak na olejový zabal?

 1. Kokosový nebo olivový olej lehce zahřej. (Dej si pozor, aby teplota nepřesáhla 40 °C.)
 2. Olej aplikuj na vlasy nebo jen na jejich konečky.
 3. Vlasy zabal do turbanu a nechej působit alespoň hodinu, nejlépe však přes noc.
 4. Vlasy umyj kvalitním šamponem.

Logr z kávy olejový zábal vylepší 👍

Pokud chceš zvýšit účinnost zábalu, můžeš do ohřátého oleje přidat kávovou sedlinu. Kofein podporuje růst vlasů, protože urychluje dělení buněk. Hodí se tak pro ty z nás, které bojují s vypadáváním a řídnutím vlasů. Nezapomeň směs oleje a lógru pořádně do vlasů vmasírovat, aby se sedlina dostala až ke kořínkům. Právě tam totiž odvede největší kus práce.

Dopřej svým vlasům potřebnou péči, ale nic nepřeháněj

Pro zdravé a pevné vlasy je třeba používat také kvalitní přírodní vlasovou kosmetiku. Proto přemýšlej nad tím, co kupuješ. Čti pečlivě etikety a popisky a vyhýbej se takovým přípravkům, které obsahují zbytečně moc chemie. Domácí masku by si měla aplikovat jednou až dvakrát týdně, abys dosáhla kýženého efektu. I zde však platí pravidlo, že se nic nemá přehánět. Péče o vzhled by se neměla podcenit, ale vše je třeba dělat s mírou.