Ruku na srdce, milé dámy. Která netoužíte po delších, hustějších a celkově krásnějších vlasech? Za jeden měsíc vyrostou průměrně vlasy o 1cm. Někomu rostou o něco více a také v létě můžeme zaznamenat větší přírůstek nových vlasů téměř všichni, nicméně se opravdu nejedná o žádnou rychlost světla.

Také se Ti někdy stalo, že jsi přišla od kadeřníka s mnohem kratším účesem, než jsi chtěla a netoužila jsi po ničem jiném, než získat zpátky, co nejrychleji, délku svých vlasů? Pak mám pro Tebe skvělou zprávu. Nemusíš totiž čekat několik měsíců, než Ti vlasy opět dorostou, vyrob si přírodní domácí masky na vlasy pro růst. Vlasy Ti porostou rychleji, budou silné a zářit mnohem zdravěji.

Navíc vlastní výrobou vlasové masky ušetříš spoustu peněz a budeš přesně vědět, z čeho se Tvá maska na vlasy skládá. Také nebudeš muset řešit vedlejší nežádoucí účinky chemických látek, které se do většiny masek na vlasy, které jsou běžně k dostání v obchodech, dávají.

Jak se dají takové domácí masky na vlasy pro růst vyrobit?

Ingredience, která umí učinit v růstu vlasů hotové zázraky, je AVOKÁDO.

Díky vysokému obsahu omega-3 mastných kyselin a obsaženému vitamínu A, D, E a B6 působí skvěle proti suchým vlasům bez známek života a podporuje samotný růst vlasů. Avokádo má také přirozenou schopnost bojovat s volnými radikály a díky tomu poskytuje Tvé pokožce hlavy skvělou ochranu. Avokádo také pomáhá předcházet vzniku lupů a celé řadě dalších nepříjemných onemocnění vlasové pokožky. Pojďme si ukázat návod na to, jak si snadno vyrobit domácí masku na vlasy, po které budeš mít viditelně hustší hřívu.

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst z Avokáda

Avokádovo- banánová maska na vlasy

domácí maska na vlasy pro rychlejší růst

Avokádovo-banánová maska: domácí maska na vlasy pro rychlejší růst

Avokádo je bohaté na vitamin E, který napomáhá optimálně hydratovat Tvé vlasy. Pokud budeš používat avokádo pravidelně, časem zaznamenáš zhoustnutí Tvých vlasů. Přidáním banánu, který je plný přírodních olejů a vitamínů, budou navíc Tvé vlasy krásně hebké a chráněné před lámáním. 
Prep Time 30 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

  • 1 kus menší avokádo
  • 1 kus menší banán
  • 1 PL olivový olej
  • 1 PL olej z pšeničných klíčků není nutné

Instructions
 

  • Rozmačkej středně velké avokádo spolu s banánem menší velikosti.
  • Přidej do vzniklé kašičky lžičku olivového oleje a lžičku oleje z pšeničných klíčků.
  • Vmasíruj jemnými krouživými pohyby tuto směs do celé délky vlasů.
  • Nechej masku působit po dobu 30 ti minut.
  • Opláchni vlasy studenou vodou a dále použij šampón jako při běžném mytí vlasů.
Keyword Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst

Další surovinou, která je známá tím, že urychluje růst vlasů, je ALOE VERA. Gel, který tato rostlina obsahuje proteolytické enzymy, které odstraňují mrtvé kožní buňky na pokožce hlavy a vytvářejí nové. Aloe vera působí blahodárně na růst vlasů, používá se také jako přirozený kondicionér. Tvoje vlasy zůstanou po použití krásně heboučké a lesklé. Skvělý efekt nabízí aloe vera lidem, kteří mají sklony k lupům. Zanechává totiž vlasovou pokožku krásně hydratovanou a díky tomu mohou růst zdravé a kvalitní vlasy.

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst z Aloe very

Aloe vera se do přířodních masek na vlasy používá jako gel. Takový gel se dá samozřejmě koupit. Pokud ale rozumíš alspoň trochu anglicky, Youtuberka TheLifestyleLuxe Ti ve svém videu ukáže, jak se dá takový gel  na domácí masky na vlasy pro růst vytvořit jednoduše doma.

Takový gel se dá buď použít jako samotná maska nebo ho můžeš smíchat i s jinými surovinami. Tady jeden nápad, použij kokos 😉

https://www.instagram.com/p/CCBSmFgh2yh/

Máš pro nás nějaký recept, tip nebo něco co tu rozhodně chybí? Budeme se těšit na Tvůj komentář. 😉