Každá žena touží po dokonalé hladké a čisté pleti. Není jednoduché toho dosáhnout. Na to, v jakém stavu se Tvoje pleť nachází, má vliv mnoho faktorů. Stres, špatná životospráva, nedostatek vitaminů či znečištěné prostředí mohou negativně působit na zdraví i vzhled Tvého obličeje. Některé z uvedených faktorů člověk bohužel těžko ovlivní. Co ale můžeš udělat, aby Tvá pleť vypadala více svěže a zdravě, je používání domácí přírodní kosmetiky.

Aby ses vyhnula chemii, která se přidává do mnoha kosmetických přípravků, bude nejlepší, když si je vyrobíš sama z přírodních produktů, které najdeš i doma v kuchyni. Mnoho jedlých surovin má skvělé vlastnosti, jež se dají využít pro péči o Tvůj zevnějšek. V tomto článku se zaměříme na surovinu, která je v domácnostech využívána hlavně pro přípravu lahodného povzbuzujícího nápoje. Řeč není o ničem jiném, než o kávě. Dozvíš se, jak vyrobit domácí kávový peeling na obličej, a proč je právě ona tak dobrým pomocníkem v boji proti zanesené pleti.

Domácí kávový peeling na obličej

Káva se čím dál tím častěji používá v přírodní kosmetice pro své antioxidační účinky. V kombinaci s vhodnými surovinami se z ní dá vyrobit univerzální krém – peeling, který slouží jako exfoliační činidlo pro odstranění odumřelých částí kůže a bakterií. Základem pro každý po domácku vyrobený balzám či krém je vždy rostlinný olej nebo máslo, díky kterým bude Tvá pleť hezky hydratovaná. Ani domácí peeling z kávy není výjimkou. Aby si dosáhla co nejlepšího výsledku, je dobré kombinovat při výrobě kosmetiky kvalitní suroviny. Vyhni se tak raději levným olejům, které jsou kvůli méně nákladné masové výrobě ošizeny o prospěšné látky.

recept na domaci peeling z kavy

Domácí peeling z kávy– základní recept

Prep Time 10 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

 • Kvalitní zrnková káva
 • Panenský olivový olej

Instructions
 

 • Kávová zrna umel nahrubo a dej do misky.
 • Přidej panenský olivový olej (množství zvol podle toho, jaká ti vyhovuje konzistence).
 • Nanes na odlíčený a umytý obličej.
 • Krouživými pohyby jemně masíruj pokožku obličeje.
 • Opláchni teplou vodou.
Keyword Domácí kávový peeling na obličej

Jemná masáž prokrví obličej, namletá káva odstraní nečistoty a zbytky kůže a olej hydratuje Tvou pleť. Po aplikaci je nutné obličej řádně umýt, neboť olej zanechává mastný film. Doporučujeme tedy nanášet peeling večer před spaním.

Domácí kávový peeling na obličej – další varianty

Chceš-li, aby byl kávový peeling na obličej o něco drsnější, nebo nemáš-li možnost namlít kávu nahrubo ale jen najemno, přidej do vzniklé hmoty z namletých zrn a oleje krystalový cukr. Díky hrubým cukrovým krystalům získáš účinný scrub, který vyčistí pleť do hloubky. Peeling můžeš také obohatit o esenciální oleje nebo med, který pomáhá absorbovat vlhkost. Olivový olej se dá nahradit například olejem kokosovým nebo bambuckým máslem, jež má vysoký obsah vitaminu A a E.

domací kávový peeling s kokosem

Domácí kávový peeling s kokosovým tukem a medem

Prep Time 10 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

 • 4 PL Kávových zrn
 • 2 PL Kokosového tuku
 • 2 PL Medu

Instructions
 

 • Kávová zrna umel nahrubo a dej do misky.
 • Přidej 2 lžíce roztátého kokosového tuku a 2 lžíce medu (ideálně organického od českého výrobce).
 • Nanes na odlíčený a umytý obličej.
 • Krouživými pohyby jemně masíruj pokožku obličeje.
 • Opláchni teplou vodou.
Keyword Domácí kávový peeling na obličej

Trpělivost přináší růže

Pro docílení hladké a čisté pleti je potřeba dodržovat pravidelnost. Žádný kosmetický přípravek, ať už kupovaný nebo po domácku vyrobený nepřinese výsledky okamžitě. Určitou změnu však pocítíš už po první aplikaci kávového peelingu, zejména v případě, že si do teď nebyla zvyklá nic takového používat. Peeling aplikuj alespoň dvakrát týdně vždy na odlíčený a umytý obličej, Nezapomínej ale, že krása vychází hlavně zevnitř. Každá bytost je nakonec stejně krásná tak, jak je krásná její duše.