Která z nás by nechtěla krásnou a bohatou hřívu vlasů? Vlasy jsou královskou korunou každé ženy, a proto bychom se o ně měly patřičně starat. Ne každé z nás však vlasy rostou tak rychle, jak bychom si přály. Ať už je to lámání vlasů nebo suchá pokožka hlavy, důvodů k pomalému růstu vlasů může být hned několik.

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst, která obsahuje pouze přírodní oleje, Ti k dokonalým vlasům může pomoci. V dnešním článku se dozvíš, jak si tuto masku vyrobit doma. Povíme Ti, jaké ingredience budeš potřebovat, a proč jsou právě tyto ingredience tolik účinné ve snaze zrychlit růst vlasů. Teď už je na čase udělat si něco teplého k pití a pustit se do čtení dnešního článku!

Esenciální a rostlinné oleje pro rychlejší růst vlasů

Abys zajistila vhodnou půdu k rychlému růstu Tvých vlasů, musíš se nejprve ujistit, že je Tvá vlasová pokožka dostatečně hydratovaná. Suchá a šupinatá kůže se sklonem k lupům proto není ideální. Druhým důležitým faktorem je zamezit lámání vlasů. V boji proti obojímu můžeš využít přírodní oleje. Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst, která tyto oleje obsahuje, je proto ideální. Není však olej jako olej.

Kokosový olej na pokožku suchou, mandlový na pokožku mastnou.

V DIY masce na vlasy můžeš využít oleje rostlinné i esenciální. Rostlinné oleje by měly vždy tvořit základ, který slouží k rozředění olejů esenciálních. Esenciální oleje pak řeší konkrétní vlasové problémy. Je-li Tvým cílem rychlejší růst, vsaď na peprmintový olej. Ten zvyšuje krevní cirkulaci, což pomáhá zvýšit sílu vlasových folikul. Rostlinný olej pak vybírej v závislosti na typu Tvé vlasové pokožky. Pokud máš mastnější vlasy, vsaď na lehčí oleje, jako je mandlový olej. Pokud Tě trápí suchá pokožka hlavy, zvol těžší olej – např. kokosový.

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst – jak na to?

Tato domácí maska na vlasy pro rychlejší růst kombinuje oba dva druhy olejů – esenciální i rostlinné. Základ této masky tvoří ricínový a avokádový olej, které pomohou zředit koncentrovaný peprmintový olej. Ricínový olej obsahuje ricin a kyselinu ricinolejovou. Tyto dvě složky pomáhají chránit pokožku hlavy před plísňovými a mikrobiálními infekcemi, které často způsobují vypadávání vlasů. Tento olej také zvlhčuje vlasovou pokožku, což zlepšuje suchou a šupinatou kůži.

Ricínový olej je znám svým magickým účinkem pro rychlejší růst. Využiješ jej nejen k rychlejšímu růstu vlasů, ale také obočí nebo řas. Avokádový olej je jedním z mála olejů, který dokáže vlasem skutečně proniknout a hydratovat jej zevnitř. Mononenasycené tuky, které tento olej obsahuje, zabraňují lámání vlasů, což je základem pro jejich rychlejší růst. Peprmintový olej zase napomáhá růstu vlasů tím, že jeho aplikace zvýší krevní cirkulaci.

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst rostlinných a esenciálních olejů

Prep Time 5 mins
Cook Time 30 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

  • 3 lžíce ricínového oleje
  • 1 lžíce avokádového oleje
  • 2 kapky peprmintového esenciálního oleje

Instructions
 

  • Smíchej ingredience v lahvičce a dobře protřepej. 
  • Nanes dostatečné množství masky do vlasů a vmasíruj do pokožky hlavy.
  • Hřebenem pročesej vlasy, aby se maska rozprostřela.
  • Nech působit 30 minut a vlasy umyj šampónem. Pokud budou vlasy stále mastné, proces mytí zopakuj.
Keyword Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst je domácí záchranář

Domácí maska na vlasy pro rychlejší růst může být opravdovým zachráncem. Jako je to však i s jinou kosmetikou, i zde musíš být trpělivá. Výsledky se bohužel neprojeví ze dne na den. Dej tomu tedy čas a aplikuj masku pravidelně. Účinek masky zvýšíš, pokud si po její aplikaci promasíruješ pokožku hlavy v předklonu po dobu pěti minut. Masáž vlasové pokožky zlepší cirkulaci a pomůže s růstem vlasů. Tato domácí maska na vlasy pro rychlejší růst obsahuje ricínový olej, který může dělat skvrny na oblečení. Při aplikaci tedy dávej pozor na oblečení, které máš zrovna na sobě.