Snad každý se v životě někdy setkal s nepříjemnými pupínky, které má na svědomí akné. Nejenže je často bolestivé, akné si dokáže pořádně zahrát i s naším sebevědomím. A to nejen v pubertě. Není však třeba zoufat – existuje hned několik možností, jak se s akné můžeš vypořádat. Pravidelná hydratace, zdravý jídelníček a pečlivá starost o Tvou pokožku jsou základem. Pomoci však může i domácí peeling na akné.

Není ovšem peeling jako peeling. Na akné se musí s opatrností, jinak se může stát, že se pokožka ještě více podráždí. A tomu se chceme za každou cenu vyhnout. V tomto článku se proto dozvíš, jak si vytvořit jemný domácí peeling na akné, který pleť krásně zklidní a rozzáří. Dozvíš se také, jaké typy peelingu se pro Tvou pleť s akné hodí více, a od kterých dát ruce raději pryč.

Chemický peeling plný přírodních enzymů je jasnou výhrou

Chemický peeling může znít hrozivě, nemusíš se však ničeho bát. Naopak, pokud máš problémy s akné, chemický peeling je pro Tebe tím pravým. Ptáš se proč? Pod chemickým peelingem se neskrývají žádné chemikálie, které často najdeš v mnoha produktech zakoupených v obchodu. Chemické peelingy jsou naopak založené na bázi rostlinných enzymů a ovocných kyselin. Jsou šetrné a vhodné i pokud máš citlivou pokožku.

Chemické peelingy jsou založeny na přírodních surovinách

Opakem je mechanický peeling, známý také jako scrub. Ten v sobě obsahuje malé částečky, které obrušují naší kůži. Zatímco scruby jsou skvělé pro odumřelou kůži na rukou či na nohou, pro náš obličej jsou většinou příliš hrubé. Někdy také mohou způsobovat mikroskopické jizvičky, které sice nejsou viditelné, ale naší pleť poškozují. A to u pleti s akné rozhodně nechceme.

Domácí peeling na akné s jablkem a okurkou

Teď když už víš, jaký typ peelingu se pro Tebe hodí, je na čase podívat se do ledničky a připravit si ingredience na tento jednoduchý domácí peeling na akné. Jablka jsou silným zdrojem kyseliny jablečné, která Ti vyhladí pokožku bez podráždění. Okurka je přirozeným zdrojem antioxidantů, která pleť krásně osvěží a rozzáří.

Med a citron si dáváme do čaje při nachlazení, patří však tyto ingredience i do přírodní kosmetiky? Naprosto! Med je protizánětlivý, zklidňuje podráždění a urychluje regeneraci kůže. A to je přesně to, co pleť s akné potřebuje. Citron pleť zase vyčistí, oživí a sjednotí. S citronovou šťávou se to však nesmí přehánět. Pokud víš, že máš pleť opravdu citlivou, přidej jí do peelingu jen trochu.

Domácí peeling na akné- jablko-okurka

Domácí peeling na akné: jablko a okurka

Prep Time 20 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

  • 3 větší jablka
  • 1 menší okurka
  • 1 PL medu
  • 1/2 citrónu

Instructions
 

  • Jablka zbav jádřinců a nakrájej. Dej je do hrnce spolu s vodou a přiveď k varu. Vař do té doby, než sejablka začnou rozpadat. Poté je vhoď do mixéru a spolu se šťávou z citronu rozmixuj dohladka. (Místo tohoto kroku můžeš zvolit nakoupené jablečné pyré, to domácí je však samozřejmě lepší.)
  • Do jablečného pyré přidej nakrájenou okurku a opět rozmixuj dohladka.
  • Do vzniklé směsi přidej med, který bude sloužit jako pojící materiál.
  • Peeling nanes na obličej, nech působit 15 minut a pak jej smyj.
Keyword Domácí peeling na akné

Vyrobis si vlastní domácí peeling na akné

Domácí peeling na akné není vůbec složité vytvořit. Obvykle stačí pár ingrediencí, které máme často již v kuchyni. Aby byl peeling účinný, je však důležité myslet na to, aby bylo v ingrediencích obsaženo ovoce či zelenina, které obsahují alespoň nějaké kyseliny a enzymy. Přírodní a podomácku vyrobené peelingy Ti mohou být skvělým pomocníkem v prevenci i boji proti akné.

Hlavní je však nevěšet hlavu. Akné není konec světa! Je důležité myslet na to, že s akné se potýká celá řada lidí. Nikdy v tom tedy nebudeš sama. A to nejdůležitější na konec – nedovol akné, aby Ti snížilo sebevědomí. Každá jsme krásná bez ohledu na to, zda máme pár pupínků či nikoliv.