Pravidelná hygiena mnohdy nestačí k tomu, abychom měli dokonale čistou pleť bez zanesených pórů. Je potřeba starat se o ni trochu více, neboť na povrchu naší pokožky zůstávají odumřelé kousky kůže a jiné nečistoty, které vytváří prostředí, kde se dobře daří všelijakým bakteriím. Některé nečistoty jsou navíc těžko spatřitelné okem, takže i když máš pocit, že jsi opláchnutím obličeje provedla dostatečnou očistu, měla by si alespoň večer před spaním svou pleť pečlivě ošetřit. Vyhneš se tak případnému vzniku různých kožních problémů.

Aby Tvoje pleť byla svěží a krásná, nemusíš používat drahé kosmetické přípravky, ani chodit na pravidelné zákroky do kosmetického salónu. Příroda ví nejlépe, jak Ti pomoci. Proto využij její dary, šetři svůj čas i peníze, a vyrob si jednoduchý domácí peeling na obličej. Potřebovat k tomu budeš jen několik ingrediencí, a klidně se s Tebou vsadíme, že je máš doma v kuchyni. Tak se pojď podívat, jak na to.

Domácí peeling na obličej – sůl a kokosový olej

Funkce peelingových krémů spočívá v odstranění odumřelých částí kůže a nečistot z pokožky pomocí brusných částic. Ty mohou mít podobu jemných krystalů. Právě díky tomu, je skvělou surovinou na výrobu domácího peelingu cukr nebo sůl. Ne nadarmo se mořská sůl často přidává do tělových mýdel. Kromě toho, že funguje jako peelingové činidlo, má také dezinfekční účinky. Pokud dáváš přednost cukru, zvol pro obličejový peeling raději jemnější variantu, jako je cukr krupice. Menší krystaly jsou k pokožce šetrnější. V případě, že by si peeling nanášela na jiné části těla, než je obličej, použij naopak cukr krystal, který je drsnější.

Domacií peeling na obličej z kokosového oleje

Domácí peeling na obličej ze soli a kokosového oleje

Jednoduchý domácí peeling na obličej na který potřebuješ jen několik ingrediencí.
Prep Time 30 mins
Course Přírodní kosmetika
Servings 1

Ingredients
  

 • Mořská nebo himalájská sůl
 • 100 ml Kokosového oleje může být i mandlový nebo olivový
 • 20 kapek Kapek éterického oleje levandule nebo růže není nutné

Instructions
 

 • Všechny ingredience smíchej dohromady. Soli dej takové množství, aby si získala nasycený roztok, to znamená, aby se krystaly v oleji nerozpouštěly.
 • Směs nechej několik minut odležet.
 • Peeling nanes na obličej a minutku jemnými krouživými pohyby pleť masíruj.
 • Obličej opláchni teplou vodou a osuš.
Keyword peeling na obličej DIY

Po aplikaci peelingu bude Tvá pleť nejen čistší, ale také jemnější a pružnější. Kvalitní rostlinný olej navíc pokožku hydratuje a vyživuje. Domácí peeling na obličej používej maximálně jednou týdně, častěji raději ne, aby nedocházelo ke zbytečnému podráždění pokožky. Pokud trpíš lupénkou, ekzémem nebo jiným kožním neduhem, peeling raději vynechej a domluv se se svým kožním lékařem, jaké ošetření je pro Tebe vhodné.

Máš-li problémy s pokožkou, peeling raději nepouživej.

Peeling na obličej DIY z dalších jedlých ingrediencí

Peeling na obličej DYI není žádná věda, zvládne jej vyrobit opravdu každý, dokonce i malé dítě. Pokud máš doma raubíře, který potřebuje zaměstnat, nebo malou princeznu, kterou zajímá vše, co maminka dělá, neboj se děti do výroby zapojit. Bude to pro ně velká zábava. Jelikož žádná uvedená surovina na výrobu domácího peelingu není toxická, naopak se většinou jedná o jedlou ingredienci, nemusíš se bát, že by se Tvému dítku něco stalo.

Jaké další suroviny můžeš na domácí peeling na obličej použít?

 • Nahrubo mletá kávová zrna
 • Mleté mandle
 • Ovesné vločky
 • Maková semínka
 • Lněná semínka

Zamyslíme-li se nad tím, z čeho všeho je možné vyrobit šetrnou domácí kosmetiku, většinou naše kroky povedou do kuchyně nebo na zahradu. Je neuvěřitelně snadné pečovat efektivně o svůj zevnějšek za pomoci běžně dostupných potravin. Stačí si pečlivě prostudovat, jaké látky která surovina obsahuje, a potom ji jen chytře využít. Přírodní kosmetika nemusí být vůbec drahá ani náročná na výrobu, jak si mnoho lidí myslí. Naopak jednoduché řešení je většinou to nejlepší.

Pokuď sis náš domácí peeling na obličej vyrobila, tak nám dej dokomentářů vědět, jak si s ním byla spokojena. 😊