Z přírodních ingrediencí je možné vykouzlit téměř cokoliv. Ať už se jedná o domácí peeling, regenerační zábal na vlasy, domácí peeling na rty nebo masku na suchou pleť. Věděla jsi ale, že si můžeš vyrobit i domácí šampón? Je to tak! Domácí šampón Ti bude sloužit jako skvělá alternativa ke kupovaným šampónům z drogerie. Ty v sobě mnohokrát obsahují parabeny a silikony, které Ti vlasy obalí nepřirozenými látkami, které vlastně vůbec nepotřebuješ.

Dnešní článek Ti prozradí, proč bys měla vyzkoušet výrobu vlastního šampónu. Dozvíš se, jak si vyrobit svůj DIY šampón, který Ti pomůže s růstem vlasů, a který doma můžeš pohodlně skladovat. Výrobou Tě provedeme krok za krokem, takže vše jednoduše zvládneš. Kromě toho se s Tebou podělíme i o další tipy, jak docílit efektivnějšího používání našeho šampónu.

Proč je výroba domácího šampónu lepší než kupovaný šampón?

Kupované šampóny v běžných drogeriích často obsahují parabeny a silikony. Parabeny jsou konzervační látky, které výrobci používají především proto, že jejich kosmetika pak déle vydrží. Jejich dlouhodobé používání však může vyvolat alergie, různé problémy s pokožkou a dokonce i jiné zdravotní problémy. Poznat je můžeš jednoduše ve složení šampónu pod názvy propylparaben, metylparaben a podobně. 

Kupované šampóny mohou obsahovat parabeny a silikony.

Silikony se zase používají ke zjemnění, a to ať už vlasů, nebo pleti. Najdeš je tedy kromě šampónů i v kondicionérech nebo pleťových krémech. Silikony vlasy obalují umělou vrstvou, která vlasy zatěžuje a ty pak nemohou dýchat. Po dlouhodobém používání trvá velmi dlouho, než přírodní kosmetika silikony vlasů úplně zbaví. Silikony v šampónu najdeš pod názvy s koncovkou -cone, -conol nebo -xan.

Domácí šampón na růst vlasů ze zeleného čaje

Tento domácí šampón obsahuje dva nejvíce univerzální esenciální oleje. Nejenže šampón krásně provoní, ale dodají mu i větší efektivnost. Levandulový olej vyváží balanci vlasových olejů a peprmintový olej pomůže s růstem vlasů. Zelený čaj pomáhá zbavit se lupů a dalších volných radikálů, které způsobují vypadávání vlasů. Kastilské mýdlo zase v šampónu působí jako důležitá čistící složka. Jedná se o přírodní mýdlo vyrobené z rostlinných olejů, které neobsahuje žádné konzervační látky, barvy či parfémy. Kastilské mýdlo si buď snadno vyrobíš doma nebo ho jednoduše koupíš ve spocializovaných e-shopech.

 

Domácí šampón na růst vlasů ze zeleného čaje

Domácí šampón se postará o to, že se umělým látkám vyhneš obloukem. Nelekej se, pokud Tvůj domácí šampón nebude moc pěnit. V běžných šampónech se totiž často používá sulfát, který pěnivost podporuje. Tato problematická látka může podráždit Tvou pokožku hlavy a způsobit, že Tě bude kůže svědit. Tomu však tento šampón zabrání. Domácí šampón na růst vlasů bude ještě efektivnější, pokud si po umytí vlasů promasíruješ pokožku hlavy v předklonu.
Doba přípravy10 mins
Druh: Přírodní kosmetika
Klíčové slovo: Domácí šampón na růst vlasů
Množství: 1

Suroviny / Materiál

  • 1/2 šálku zeleného čaje
  • 1/2 šálku kastilského mýdla
  • Pár kapek peprmintového esenciálního oleje
  • Pár kapek levandulového esenciálního oleje

Postup

  • Uvař si 1/2 šálku zeleného čaje a nechej vystydnout.
  • Zelený čaj vlij po troškách do kastilského mýdla a pořádně promíchej.
  • Nakonec přidej pár kapek z obou esenciálních olejů a šampón je na světě.

Domácí šampón na růst vlasů jako záruka krásné hřívy

Umělé přísady v kupovaných šampónech bohužel často způsobují velké škody. Kvůli nim jsou pak vlasové folikuly a pokožka hlavy nezdravé. Vlasy tak nechtějí narůst, ať se snažíme jakkoliv. Přispěchat na pomoc může DIY šampón, který se postará o to, že Tvé vlasy budou zářit zdravím za použití přírodních ingrediencí.

Výroba domácího šampónu je navíc jednoduchá a nezabere Ti příliš času. Do ingrediencí můžeš přidat i kokosový nebo olivový olej, pokud máš suché vlasy. Fungovat v něm bude i gel z aloe vera. Podobným způsobem si také můžeš vyrobit vlastní kondicionér. Domácí šampón na růst vlasů je navíc i krásným dárkem pod stromeček.

 

 

Další články, které by Tě mohly zajímat